Téma týdne

Téma týdne: Co bude dál?

25. března 2015 v 9:29 | L.
Téma týdne: Co bude dál?

Na tématech týdne mě opravdu fascinuje v kolika směrech jde na dané zadání reagovat.
Technologie a znalosti lidstva den ode dne rostou, ale jsou věci, o kterých se dozvíme až na vlastní zkušenost. Také tohle budoucí poznání už teď děsí většinu z nás, co bude dál?Nevíme v podstatě nic, i přes všechny "vyspělé" radary nevíme, jaké bude zítra počasí. Ani podle internetových seznamek si nemůžeme být jistí, zda zrovna dnes potkáme pravou lásku. Co když i přes, našim státem, slibované bezpečí budeme tento týden pro nás poslední? Co bude zítra? Co bude ještě dnes? A co bude po životě?

Otázky, které statisíce lidí vedou ke kartářkám, věštkyním a jasnovidkám. Najde se také spousta skeptiků, ale proč lidé navštěvují tyto služby? Protože i přes vyspělost lidstva nedokážeme odhalit, co bude dál a i budoucnost, která se nemusí vyplnit, je pro některé lepší než nevědomost.

Nejvíce mě trápí asi nevědomost toho, co bude po životě. Tma, ticho a prázdnota? Bohémský život v ráji? Nebo trest za hříchy, které jsme na světě napáchali? Tuto otázku se snaží vědci zodpovědět řadu let, i přes všechny vědecké dohady, mají náboženské skupiny své teorie. Vzhledem k tomu, že nejsem náboženského vyznání, občas mi přijdou některé z teorií naprosto naivní a absurdní.

A aktuálnost této otázky v mé realitě?
Končím střední školu, čeká mě maturita, přijímačky na vysokou nebo pracák a místo v tescu na pokladně? Možná, je lepší, že nevím, co z toho mě čeká, protože představa, že se učím 4 roky a teď pilně půl roku na maturitu a skončím v tescu ve mně vyvolává násilnické myšlenky.. :3

Nevědomost lidstva je prostě fascinující, i přes to jak všichni tvrdí, že lidstvo je blízko k veškerému poznání, ve skutečnosti nevíme ani co bude večer, zítra nebo pozítří…
 
 

Reklama