Recenze hudba

Nightwish - Endless Forms Most Beautiful | Recenze

25. března 2015 v 19:19 | L.
Nightwish - Endless Forms Most Beautiful | Recenze

27. Března spatří světlo světa deváté album finské skupiny Nightwish. Jedná se o první album s jejich 3 zpěvačkou Floor Jansen, novým členem skupiny Troyem Donockley a také bez bubeníka Jukky Nevalainen, kterého nahradil Kai Hahto.
Musím se přiznat, že sem to nemohla vydržet a pátrala jsem po albu už teď a úspěšně.


Album má 11 skladeb:
01. Shudder Before The Beautiful
02. Weak Fantasy
03. Élan
04. Yours Is An Empty Hope
05. Our Decades In the Sun
06. My Walden
07. Endless Forms Most Beautiful
08. Edema Ruh
09. Alpenglow
10. The Eyes Of Sharbat Gula
11. The Greatest Show On Earth


Můj první dojem z celého alba?
Většina písní je velice chytlavá a příjemná pro poslech. Miluju symfonické a orchestrální pasáže, které Nightwish nabízejí. Již po poslechu prvního singlu Élan, s folkovými prvky a velice příjemnou a chytlavou melodií, jsem byla příjemně překvapená. (Musím se přiznat, že po tvorbě s Anette, jsme Nightwish trochu odepsala. Tímto nechci tvrdit, že Anette byla špatná zpěvačka, ale její hlas mi k Nightwish absolutně neseděl.)

Bohužel co se týče oslechu celého alba, velká část skladeb jsou v některých pasážích téměř identická se skladbami z předchozích alb. Připadá mi, že Tuomas už asi vyčerpal svou originalitu a tvořivost… Taky si myslím, že ani z poloviny nevyužil hlasové možnosti Floor, cože je škoda.
Nejvíce mě zaujala asi skladba "Weak Fantasy", nevím jak vám, ale určitými pasážemi mi připomína např. "Planet Hell." O_o Když opomenu spojitosti s předchozí tvorbou, je písnička velmi chytlavá, není to žadná potahovaná balada (s prominutím).
Můj názor:

Dalo by se říct, že album "Endless Forms Most Beautifu" navazuje na předchozí tvorbu s první zpěvačkou Tarjou. Objevují se zde, povedené orchestrální pasáže a hlas Floor nám nabízí více možností, než "jemnohlasá" Anette.
Čekala jsem mega energickou pecku a dočkám se průměru. I přesto, že album nesplnilo ani z poloviny má očekávání, má určitě něco do sebe...

Co mě pobavilo asi nejvíce, tak komentář pod klipem Élan, kde se někdo ptá, proč vokály zpívá transka.. Floor je sice taková, s prominutím, mužatka a na fotkách s ostatními členy kapel vypadá jako (zl)obřice, ale zpívá dle mého názoru uspokojivě. :)

Berte na vědomí, že Váš názor nemusí být stejný, jako ten můj. A ani nejsem žádný specialista přes hudbu.. -_- Proto prosím, nekamenujte mě. :)
 
 

Reklama